ספינת האהבה

ב"תוכנית המציאות" הקנדית הפופולרית "ספינת האהבה" פתח אמש אחד המשתתפים באש אוטומטית בסיוע תת-מקלע מסוג "עוזי" שהצליח, כמסתבר, להגניב אל הסיפון, על כל יתר חבריו וחברותיו לתוכנית וטָבַח בכולם, עד האחרון שבהם, לפני שהשליך את עצמו אל מימי מפרץ האדסון. צוות התוכנית, שנותר על הסיפון שטוף-הדם הצליח, בכוחות אחרונים, לנווט את הספינה עמוסת הגופות בחזרה אל היבשה. בתחקיר שלאחר הארוע הודה מפיק התוכנית כי כבר במבחני-הבד עשה היורה רושם חשוד במקצת, כשלשאלה מה הכי מגניב אותך לעשות עם בחורות במסיבות, אחי ענה כי הוא מעדיף, קטגורית, להימנע ממסיבות ותחת זאת לעיין בלילות בספריו של – כדבריו – פילוסוף בשם שפינוזה.

6 תגובות בנושא “ספינת האהבה”

 1. תשוקה, הנולדת מתוך עצב או שמחה, ומתוך שנאה או אהבה, הנה גדולה יותר ככל שהריגשה גדולה יותר.

  (אתיקה ג', משפט 37)

  –{–@

  (אהה, קניתי בסוף, בהמלצתך, את העותק של התרגום מלטנית וכמו שכחתי מקלצקין ותרגומו מרומית. כמה שאני זול)

  (זול, זול- אבל בעטיפה קשה)

  אהבתי

 2. רק אתמול קראתי ב-Daily Telgraph על הולנד שאחרי הרצח של תיאו וון-גוך. הכותב מציין שהולנד של המאה השבע עשרה היתה המדינה היחידה באירופה שבה יכול היה יהודי מומר – שפינוזה – לפרסם יצירות פילוסופיות הכופרות בהתגלות האלוהית. הקהילה היהודית אמנם נידתה וקיללה אותו, אבל לא היה יהודי או נוצרי אחד שהעז לפגוע בו לרעה.

  אידיליה שהסתיימה עכשיו בהולנד באיבחת סכין ומי יודע מתי תשוב.

  http://www.opinion.telegraph.co.uk/opinion/main.jhtml?xml=/opinion/2004/11/10/do1001.xml&sSheet=/opinion/2004/11/10/ixopinion.html

  אהבתי

 3. בזמן ששררה בהולנד של המאה ה-17 באמת אידיליה יחסית, עסקו ההולנדים בביזה של מושבות במזרח. אחת הסיבות לעושר ההולנדי הנינוח בתקופה ההיא (שהניב גם את ציור "תור הזהב" הנפלא), היתה השאיבה המתמדת של סחורות ממושבות כאלו, כמו שמתואר למשל בספר "מקס האוולר" שתורגם לעברית. כלומר, למה שאת קוראת אידיליה יש צד אפל ואלים.
  האידיליה ההולנדית, אם אכן התקיימה, הסתיימה כנראה הרבה לפני הרצח הזה של ון-גוך.
  אצלנו, לעומת זאת, לא היתה אידיליה אף פעם, זה מההתחלה היה בבחינת דבר שהסתיים, ככה שיש לנו עוד למה לקוות…

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: