טעות (סיפור לפסח)

צוות של אנתרופולוגים קנאדיים גילה, כי בפ', אחד הכפרים סמוך לעיר קלקיליה, רשומים 1,842 ילדים, בנים ובנות, ששמם הפרטי הוא "מחסום", שם אשר אין לו מובן בלשון הערבית.  לאחר עבודת-שדה מאומצת נתגלה כי מקור המילה הוא בלשון העברית של הצבא אשר – כך הסתבר לחוקרים הקנאדיים – כבש את האזור לתקופה קצרה.  צוות החוקרים פרסם את ממצאיו, שעל פיהם הילדים אשר נולדו במחסום (Barrier) של הצבא הכובש נקראו כולם בשם "מחסום" מטעמים מובנים מאליהם, וכי השם הפרטי – "מחסום" – היה כה פופולרי עד שעבר לעתים גם לדורות הבאים. כעבור מספר שנים נתפרסם מאמר של צוות חוקרים אחר, נורבגי, ובו הוכח למעלה מכל ספק כי מסקנות המחקר הקנאדי מופרכות, שכּן כל הילדים שנולדו במחסום הסמוך לכפר פ' – כביכול – נולדו מתים. הצוות הנורבגי קבע כי אחת מהשתיים, או שכל משפחה שילדהּ נולד מת במחסום העבירה את זכות השימוש בשם הפרטי למשפחה אחרת, או שמדובר בטעות. צוות אנתרופולוגים מן העיר צוּריך שבשווייץ עושה את דרכו בשעות אלו ממש אל הכפר פ' שבאזור קלקיליה.

9 תגובות בנושא “טעות (סיפור לפסח)”

 1. צוות אחר של אנתרופולוגים קאנאדיים גילה, כך פורסם במגאזין של אוניברסיטת אוטוווה
  'STATE OF THE ART'
  שסמוך לכפר אבו-דיס נולדו מאות בנות ששמן "XOMA".
  צוות נוירולוגים נורווגי קבע כי למקבלי ההחלטות בישראל, ולאנתרופולוגים קנאדיים, יש תת- פעילות של האונה הימנית הקידמית.

  אהבתי

 2. צוות של שוטרות ישראליות גילו שקית עם ארבע פצצות:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/568425.html
  כיוון שהשקית התגלתה במחסום (checkpoint) של הצבא הישראלי, הועלו הפצצות לאחר פירוקן לדרגת תינוקות מתים. ארבעה ישראלים שלא התפוצצו מהפצצות שפורקו בטרם-עת בשל טעותן של שוטרות המחסום, גינו בחריפות את מעשיהן.

  אהבתי

 3. תגיד דרור הדרך אל הפתרון הסופי חיסל את הערימה? אין קריאות כיוון חדשות?
  ואולי הדרך אל הפתרון הסופי היא כה ארוכה?

  ואין, הרשימה הזותי סוף סופי. אורגזמה. 🙂

  אהבתי

 4. מה שקרה הוא שאשתי השתלטה על הספר של בראונינג בעוד אני שועט קדימה ב'היטלר' חלק ב' של קרשו, שבינתיים סיימתי. בינתיים היתה מכירת הספרים בבית ציוני אמריקה ונכנסו כל מיני דברים אחרים. למשל קלריס ליספקטור. השגתי גם מאיתמר את המהדורה הראשונה של "לוויה בצהריים", המאסטרפיס של ישעיהו קורן. באמת צריך לעדכן את זה. אחרי החגים.

  אהבתי

 5. יופי.
  לא הספקתי ללכת למכירה בבית ציוני אמריקה. היה שווה?
  לא שמעתי בכלל על ישעיהו קורן, מי זה?

  אהבתי

 6. היה שווה. ואפילו נדמה לי שזה ממשיך עד מחר, כולל מחר.
  ישעיהו קורן הוא סופר בן דורם של א"ב יהושע, עמוס עוז ויעקב שבתאי, יותר צעיר. סופר גדול. "לוויה בצהריים", שפורסם ב-1974 ויצא אח"כ שוב בנוסח מתוקן (אפשר להשיג עדיין בחנויות לדעתי) הוא ממש סיפור דיוויד לינצ'י ישראלי. מין טווין פיקס במושבה באזור השרון, עיירה פרובינציאלית "רגילה" למראית עין אבל מטורפת לגמרי כשנכנסים פנימה. הכתיבה של קורן מסתירה הרבה, והיא נייטרלית כביכול, אבל ברגע שמבינים את הטירוף שבעולם המתואר הענייניות של הכתיבה הופכת לרבת עוצמה דווקא בגלל השקט והצמצום שלה.

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: