שש הערות פוליטיות

1. בגלל טעות מביכה שלי האמנתי עד היום שדליה איציק היא חברת כנסת של מרצ. והנה, להפתעתי, גיליתי כי נבחרה למקום גבוה למדי ברשימת מפלגת העבודה, כלומר "קדימה", לכנסת. חתיכת קפיצה, לא? מה שמזכיר לי,

 


 

2. הכותרת "מפלגת השמאל החדשה" נשמעת כמו הפרסומת לאיזה דבר שעומד להגיע ממש בקרוב. כלומר, עוד לא ברור מה זה, אבל אין מה לדבר – מתחילים להבין. הערפל מתפזר, אבל בסוף יהיה לזה שם ונדע. זה מזכיר לי ידידה שהייתה בהיריון אך לא הייתה מוכנה לומר "התינוק" או "התינוקת" מחשש לעין הרע. מפלגת השמאל החדשה מזכירה לי את התינוקת הזו, או את התינוק. מכל מקום, לברית – אם הייתה ברית – לא הוזמנתי.
 

3. בתמונת הניצחון הקבוצתית של "קשימה" (טעיתי בהקלדה, מפני שהאות ד' קרובה על המקלדת לאות ש') לבושה ציפי לבני ז'קט לבן, בעוד כל שאר המועמדים לבושים מדים כהים. האם זה מקרי, או שהם מתלבשים באופן כזה שבתמונות תובלט דמותה של ראש המפלגה? זה מזכיר לי את הסרט הגאוני "חוזה השרטט" של פיטר גרינאוויי, שבּו לבושים – בתחילת הסרט – כולם בלבן, ורק השרטט בשחור. בסופו של הסרט זה מתהפך, כולם לבושים שחור והשרטט בלבן. גם שם, אגב, מדובר היה ב"נבחרת איכותית".
 

4. שמעתי שטל ברודי רץ ברשימת "הליכוד" לכנסת. אני חושב שמפלגת העבודה – הרשו לי לכנותה "המערך" לזכר ילדותנו – תיטיב לעשות אילו תפנה למוטי ארואסטי ותציע לו שיריון. שמות נוספים שעולים על דעתי הם ג'ים בוטרייט וכמובן ארל וויליאמס ואולסי פרי. אם ייבחר טל ברודי לכנסת יתכן שאין זה מופרך להציע לו להתפלג מן הליכוד ולהקים מפלגה של כדורסלני-עבר. יש לקוות כי בבחירות הבאות תזכה מפלגה זו בחמישה מנדטים לפחות, אחרת תהיה לה בעיה מובנת.
 

5. לתדהמתי הכנה, ראיתי (בתמונה בסעיף 3) את תמונתו של "בוגי" יעלון ליד זו של ציפי לבני. ואני חשבתי לתומי כי השניים התמודדו זה כנגד זו התמודדות מרה, שבסופה פרש "בוגי" מן החיים הפוליטיים. אני בטוח שקראתי את זה באיזה מקום. אחת מהשתיים – או שהאיש בתמונה אינו "בוגי" יעלון – או שמדובר בטעות.
 

6. יש המודעות השחורות האלו "ביבי? אני לא מאמין לו". ועכשיו הופיעו מודעות משלימות, "ליברמן? אני כן מאמין לו". זה מזכיר לי את הסרט "קספר האוזר" של ורנר הרצוג, בו מנסה פרופסור לשאול את קספר שאלה קלסית: יש שני כפרים, אחד של שקרנים ואחד של דוברי אמת. אדם בא מן הכפר. איך תוכל לדעת בעזרת שאלה אחת אם הוא שקרן או דובר אמת? קספר אומר: אשאל אותו אם הוא קרפּד-עצים. הפרופסור אינו מקבל את התשובה הזו.
 
 
 

10 תגובות בנושא “שש הערות פוליטיות”

 1. אותי עניינה סיסמת הבחירות החדשה של ש"ס :" ב"ה כן, אנחנו יכולים"
  ניתן לטעות ולחשוב שהם מכוונים בשימוש החוזר בסיסמה הזו להצלחה ולפופולריות הגורפת של האחרון שהשתמש בה- נשיא ארצות הברית הנבחר, אבל למעשה הם מנסים לומר: "אנחנו השחורים של מדינת ישראל

  אהבתי

 2. ותתפללי לרוב

  אגב, האם יש קשר בין קשימה ובין יוקיו משימה
  כי גם הוא סיים את חייו הפוליטיים והלא פוליטיים באיזה אופן הקשור למפלגה שמרנית מאוד ימנית
  ביבי וליברמן זה כבר סרג'יו ליאונה בנגטיב הרע והמכוער רוכבים אל השקיעה אחרי השואו-דאון האחרון, מותירים את הטוב, מוטל בבוץ, כקרפדת עצים והיד נטויה

  אהבתי

 3. ה"טעיתי בהקלדה" מזכיר לי את הקטע של חנוך לוין שבו הוא כותב משהו כמו "צ'שבין (כמה נעים להחליף את האות ר' באותיות צ'ש!"). מעניין לחשוב על סאטירת-טייפוז כזו בעידן של מנועי חיפוש. סאטירה עם משמעויות של הנמכת הפייג'רנק בגוגל.

  אהבתי

 4. דרור
  קרה לא אחת שההפניות שלך ליוטיוב
  לא מובילות לשום מקום.
  יתכן שהבעיה נגרמת מכך שאני (ועוד שניים שלושה אנשים)
  משתמשים במקינטוש.
  אם לא קשה לך, בבקשה הוסף לינק במקומות הרלוונטיים.

  תודה

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: