בשר טחון (סיפור לשבוע הספר)

הכרתי סופר אחד, צמחוני מוצהר, שבכל "שבוע הספר" היה נתקף תאווה בלתי נשלטת לאכול בשר, "הרבה בשר" כלשונו, ואכן היה אוכל אותו במסעדת ההמבורגר שמול כיכר רבין בתל אביב, או במזללת השווארמה שלצִדה, כמו במסעדת הקובה הסמוכה – כיכר רבין מוקפת, כידוע, עשרות מסעדות בשריות, לצד כמה חנויות ספרים. לאחר שהיה משביע את רעבונו, לפעמים במנת שווארמה כפולה ובהמבורגר 300 גרם בזה אחר זה שהיוו רק הקדמה לפלטת קובות ממולאות בשר טחון ומנת גרונות, היה נכנס ל"בודהה בורגר" הצמחונית הסמוכה לחנות הספרים המשומשים, ומזמין שש או שבע מנות "בודהה כפול", חוצה את הכביש אל דוכני הספרים, ומחלק את שללו למוכרים של הוצאת הספרים שלו – מנה אחת השאיר כמובן לעצמו, ואכל אותה בהפגנתיות לצד ערימת ספריו, שנמכרו במבצע מדהים בכל ימי היריד באלפי עותקים. מהדורה שלמה של ספרו הודפסה, כך לחש לי בגאווה, אוחז בעלה של חסה ומנופף בו למו"ל נודע, עוד לפני הסטייק האחרון.

8 תגובות בנושא “בשר טחון (סיפור לשבוע הספר)”

 1. מרוב שזה עצוב זה כבר מצחיק
  אבל הקול הזה לא נשמע בכלל. למה הסופרים לא צועקים שמגיע להם להתפרנס בכבוד?
  (כשאין בשר טוחנים מים)

  אהבתי

 2. זה פשוט כבר עולה על העצבים. "למה לא נותנם לסופר להתפרנס"? למה ספרים עולים כל כך מעט?

  חלס.

  מירי, זה קל לברר את כתובתו של הסופר האהוב עליך ואם את חושבת שהמחיר ששילמת על הספר אינו משקף את תרומת הסופר תשלחי לו צ'ק.

  האמת, אפשר לבנות אתר כזה בו אתה יכול להעביר כספים ישירות לסופר ובא לציון גואל
  תתאגדו כמה סופרים ותרימו את הכפפה. אני משוכנע שמירי ואסתי תשמחנה לתרום מכספן.

  אהבתי

 3. לא שנראה לי שמדינת ישראל תתמוך בזה , אבל יתכן שהיה הגיוני שהמדינה תתמוך באנשי רוח לפחות ע"י אי תשלום מיסים או לפחות הקלה בזה,
  רק שכמובן מחר זה היה הופך למקלט מס,
  בכול אופן – ביטול מע"מ על ספרים נראה לי הגיוני למדי ,
  רק שכמובן אצלנו הכסף הזה לעולם לא יגיע לכותב הספר,

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: