שלושה חלומות

היא פִּענחה פרשיית שוד. הבינה שהשודד היה חייב להיות מישהו מבפנים. שאף אחד לא יכול היה למצוא את כל התכשיטים במזוודות השונות של כל האורחים תוך עשר דקות וגם להיעלם. היא ידעה שזה לא היא-עצמה; הצרפתי היה מעל לכל חשד (מסיבות לא ברורות); לכן ברור היה לה שהאשם הוא האנגלי. הם נסעו אליו – הוא כבר חזר ללונדון – ושם ראתה את טבעת הנישואין שלה על אצבעו. (חלום)

*

אתר סקי. ליד הקופה טבלת מחירים. עלייה ברכבל – 20 יורו. טיפוס על ההר – 15 יורו. וכו'. בתחתית הרשימה, בלשון זו ממש, "כניסה לאתר בכדי להתפעל מיפי נוף ההרים – יורו אחד". היא מחפשת בכיסים ומבינה שהארנק נגנב. כשהקופאי מבחין בזה הוא ממהר להוריד את התריס ולחסום את הנוף. לתדהמתה אפשר לראות רק דרך התריס הזה, כלומר אי אפשר לראות. (חלום)

*

שנים רבות אחרי מותו חזרנו אל הבית. הצב שלו עדיין חי שם, בחצר האחורית, ניזון מירקות טריים מן הערוגות שגדלו פרא. אחר כך רואים אותו במטבח, יושב לשולחן. הוא אומר משהו על הגשם שיורד ומכה בשריונו (חלום)

8 תגובות בנושא “שלושה חלומות”

 1. ברשותך,אשלם לך חלום בתמורה:

  מסתבר שחל איזה קלקול או דילוג ברצף, שכן נציגות של
  רשויות הצבא הופיעו אצלי במסדרון בצעד חרישי למרות נעלי הצבא המסומרות והודיעו לי שחל שיבוש
  לא פשוט במניית זמן השירות הצבאי שלי ועלי לחזור ולהשלימו
  לאלתר – ולא הועילו הסבריי שאני כבר אב לילדות בוגרות ואף
  סב לנכדים. האמפתיה המובנת מאיליה שהביעו קלסתרי הפנים לא
  היו לעזר,השתיקה שאפפה אותם היתה כבדה וניטל עלי ללבוש לאלתר את מדי השוטר=הצבאי ואת כובע המצחיייה הכבד ואת רובה האפ.אנ. חסר הנוקר ולהתייצב לשמירה רציפה ונמשכת עד כלות (השירות הצבאי)במלונה מעל מקשת=אבטיחים בשטחי יהודה ושומרון ליד בסיס קדום שהגשם שטף אותה ללא הרף.מוקד הבעייה הוא זן האבטיחים:היו אלה אבטיחים מזן טורפני,שגדלו מהר וכרכו סנסינים סביב עמודי הסוכה ופערו פיות אדומים של עיזים וגילו שיני כריש – והייתי אנוס לרוצץ את גולגלתם בנאבוט כבד.משפוצחה גולגלתם נגלה שהיא ריקה מחומר – ריק לבן מסנוור,ושגופם גוף שדוף של עז.

  אהבתי

  1. פחד אלוהים. אני מקווה שנחלצת מהמיקשה הזו בסופו של דבר.
   אבל זה נותן לי רעיון לאתר. אתר של חלומות. אין צורך בהזדהות. וכותבים חלומות. מין תודעת חלום קולקטיבית מצטברת מתועדת.

   אהבתי

 2. מעניין ששני הראשונים הם מתודעת אישה (אמנם "היא"). לי זה אף פעם לא קרה – או שזה רק העיבוד הטקסטואלי שלהם? מעניין אם אפשר לחלום סיטואציה מבחוץ, או לחלום כמישהו אחר ממש (נדמה לי שאצלי כשזה קורה יש בכל זאת פיצול או כפילות בין התודעה המוכרת שלי לתודעה אחרת, גם 'אני' שאני מכירה נמצאת שם)

  אהבתי

  1. זה לא עיבוד, כלומר כמובן שבמידה מסוימת כן, עצם הכתיבה עושה מזה משהו אחר, אבל היתה שם מישהי.
   ואני לא יודע איך אפשר לעשות אתר כזה. אא"כ זה יהיה בלוג עם פוסט אחד וכל החלומות יהיו הטוקבקים.

   אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: