מן הארכיון (סביבות 2005, דף שהוצא מהספר "הרוצחים")

שאול רובינזון / מחברת הרעיונות הספרותיים (1995)

 1. סיפור על אדם שמתעורר בוקר אחד ונודע לו כי הוא נמכָּר.
 2. לכתוב עיתון של יום אחד (כל הכתבות, המדורים, המכתבים למערכת, המוּספים וכו'. הרומן יודפס על נייר עיתון, העורך הראשי: שאול רובינזון). הכותרת הראשית: "החתימה: שלום עם כל מדינות ערב", ולחילופין: "שוב נרצח ראש ממשלה בישראל". משהו כזה.
 3. סיפור על מישהו שקונה משאית והופך אותה לספריית השאלה ניידת, אתה הוא נוסע ברחבי הארץ ומשאיל ספרים לאנשים מבלי שיתכוון לקחת אותם בחזרה. סוף הסיפור: תאונת דרכים.
 4. ביוגרפיה בדיונית של דוד בן-גוריון (שני כרכים, כולל אינדקס והקדמה אקדמית מזויפת).
 5. רומן בשם "ישראל" (לחשוב על התוכן).
 6. רומן אהבה בין שני חולים סופניים (בסוף מתברר כי הגבר העמיד פנים).
 7. רומן המבוסס על עלילות ספר התנ"ך ולכל הפחות על עלילות ספר בראשית. שם הספר: "שאול ואֶחיו".
 8. רומן המבוסס על ההיסטוריה של העולם ולכל הפחות על ההיסטוריה של אירופה.
 9. "אלביס עזב את הבניין" – קובץ סיפורים שבהם אלביס פרסלי הוא הגיבור הראשי, כל סיפור כתוב בז'אנר אחר (כולל אימה, מדע בדיוני, אופרטה ופורנו).
 10. רומן על משורר ובו ספר השירה של המשורר שהרומן הוא על אודותיו (על אודות המשורר).
 11. ספר שירה על מחבר רומנים (אי אפשר להכניס את הרומן פנימה; לוותר).
 12. ספר על הדיירים בסימון-קרובליה 11, פריז, בשנת 1995 (אחד הדיירים – הביוגרף של ז'ורז' פרק, ישראלי, שם משפחתו: רובינזון).
 13. ספר על הדיירים בסימון-קרובליה 9.
 14. מאה סיומים אפשריים ל"הטירה".
 15. יהודים שהשתלטו על מחנה ריכוז והקימו שם מדינה אוטונומית (נפתח בהגעת השגריר מטעם מדינת ישראל, 1948, למדינה הקטנה בפולין. בהמשך: מלחמה בין שתי המדינות).
 16. קפקא בתל אביב, שנות החמישים, סיפור שלו נפסל על ידי שלונסקי, מסתובב בתל אביב, לא מבין עברית, לא מקבלים אותו לאגודת הסופרים, אלתרמן לועג לו באחד משיריו.
 17. רומן על הסופרים העבריים שהחליטו לרצוח את יעקב שבתאי משום שאיים על מעמדם (לבסוף נפטר מהתקף-לב בעוד הם נוסעים לכיוון ביתו, פניהם מכוסים בגרביונים ובתיק אחד מהם מזרק רעל המחקה סימפטומים של התקף-לב).
 18. "הטבעת של שפינוזה, או: לאה לוין", רומן ריגול.
 19. רומן על אדם המכנס את כל המו"לים בישראל לארוחת ערב חגיגית (לשם כך הוא חודר לאיגוד המו"לים, ועדת ארועים) על מנת לרצוח את כולם בהתפוצצות של הבניין, שהוא יוזם; המיזם מצליח. שם הספר: "תמות נפשי עם פלשתים" (מה המניע?).