לטובת הציפורים. ספר חדש

leytobat_haziporim_master.jpg

אני שמח להודיע על ספר חדש, לטובת הציפורים, בהוצאת ידיעות ספרים. הכותרת לקוחה ממשפט של מנדלי מוכר ספרים בספרו "תולדות הטבע" מלפני יותר מ-150 שנה: "וכל איש הלא יוכל לעשות דבר־מה לטובת הציפורים". הספר הוא על נדודים, שירה, מלאכים, דרורים, ועוד. הוא מאורגן כקריאה כרונולוגית בספרות העברית: מתחיל כמדומני בבריאת העופות בבראשית א' ובשירתם בתהלים ק"ד ומסתיים ב"רקוויאם לציפור" של אלכס חנקין.

בין כל שני פרקים מופיעות ציפורים של אוהרה קוסון (יפן, 1945-1877), שגם הקקדו על הכריכה הקדמית – שלו. על חלק מהציפורים היפניות גם כתבתי בספר.

הספר יעופף בהדרגה לחנויות הספרים. עתה אפשר להזמינו במבצע כזה או במבצע כזה.

 

11 תגובות בנושא “לטובת הציפורים. ספר חדש”

 1. בהצלחה רבה. נשמע מרתק ויפה

  מציפורי התנ"ך ריתקה אותי במיוחד הציפור שעפה על פני השדה, אחרי הטקס התמוה והטמיר והזר והיפה ואולי גם האפל, זה לא אותו מעוף קליל כמו לפני כן. מה קרה לה? איזה מעוף היא עפה? איזה חלק מהטקס ממלא המעוף שלה שהוא סיום כל המעשים? איזה חלק מחייה ממלא הטקס שנעשה בה? היא חוזרת לחייה או נשארת ציפור של טהרת מצורע? האם לטקס יש בכלל סוף?

  וְיָצָא הַכֹּהֵן אֶל מִחוּץ לַמַּחֲנֶה וְרָאָה הַכֹּהֵן וְהִנֵּה נִרְפָּא נֶגַע הַצָּרַעַת מִן הַצָּרוּעַ. ד וְצִוָּה הַכֹּהֵן וְלָקַח לַמִּטַּהֵר שְׁתֵּי צִפֳּרִים חַיּוֹת טְהֹרוֹת וְעֵץ אֶרֶז וּשְׁנִי תוֹלַעַת וְאֵזֹב. ה וְצִוָּה הַכֹּהֵן וְשָׁחַט אֶת הַצִּפּוֹר הָאֶחָת אֶל כְּלִי חֶרֶשׂ עַל מַיִם חַיִּים. ו אֶת הַצִּפֹּר הַחַיָּה יִקַּח אֹתָהּ וְאֶת עֵץ הָאֶרֶז וְאֶת שְׁנִי הַתּוֹלַעַת וְאֶת הָאֵזֹב וְטָבַל אוֹתָם וְאֵת הַצִּפֹּר הַחַיָּה בְּדַם הַצִּפֹּר הַשְּׁחֻטָה עַל הַמַּיִם הַחַיִּים. ז וְהִזָּה עַל הַמִּטַּהֵר מִן הַצָּרַעַת שֶׁבַע פְּעָמִים וְטִהֲרוֹ וְשִׁלַּח אֶת הַצִּפֹּר הַחַיָּה עַל פְּנֵי הַשָּׂדֶה.

  אהבתי

 2. ברכות חמות, דרור יקר!
  שם כה יפה לספר החדש שלך, ועטתיפה יפהפייה, ואני בטוח שהתוכן גם.
  בהצלחה רבה!
  בידידות,
  ראובן

  Sent from my iPhone

  >

  אהבתי

  1. מקור יודעת דבר מוסיפה שאפשר למהר ולרכוש את הספר בצומת ספרים במבצע ספר שני בשקל !!

   אהבתי

 3. קול קורא להגשת הצעות להרצאות או סדנאות לכנס שפת הציפורים ה- 4, לזכרם של עמית גפן ואוריה אורן:
  נושא הכנס "בין אנשים לציפורים". נשמח לתת במה למי שחוקר, לומד ויוצר את הקשר שבין ציפורים ואנשים.

  ניתן להגיש בקשות עד ה-5.1.2020

  אל תהססו לנסות 🙂

  משמר העמק | 30.4.2020

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc70_IdIpP2X5iltX6XVz5gjfnuFGCkCMuDVJTw_bUshG1HVg/viewform?fbclid=IwAR1VXlK7WABU_8eGt-G08PgmoIAiStNVrcRS6D9jyiEKCOykHBNgkcjcEHM

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: