על האש. בעניין הקורונה

איני עוקב אחר העיתונות וייתכן שהדברים כבר נאמרו במקום אחר. אבל נראה שאפשר לסכם את מצב העניינים בכך שהאנושות, למעט חריגים, מעוניינת בקורונה וביתר המגפות. האנושות מעוניינת בהן מפני שהמחיר הנדרש לשלם עבור מניעתן הוא ביטול תעשיית הבשר והעוף. דומה שאיש לא מדבר על כך, ודאי לא הפוליטיקאים הנלעגים המושלים בנו. במקום לשלוח שוטרים לסלק רצים מפארק הירקון היה צריך לשלוח אותם לסגור את החוות התעשייתיות של הבקר, החזיר והעופות, ואת שווקי חיות הבר, בעולם כולו. אבל יש להניח שאפילו חולי קורונה בבתי החולים קיבלו בימים האחרונים עוף לארוחת צהריים מטעם בית החולים וביצה לארוחת בוקר, פאר היצירה של לולים תעשייתיים.

הווירוס הנוכחי (כמו כמה אחרים) מגיע מבעלי חיים צפופים ב״להקות״ של מיליונים, או בשווקי בשר. בני אדם מחפשים את החיה ה"אשמה" (עטלף? פנגולין? דרקון כחול?) ואינם מבינים שהם החיה האשמה. הבלש מתחקה אחר הפושע בידיים אדומות מדם. השפעת הספרדית שקטלה לפחות 40 מיליון בני אדם היתה שפעת עופות. אבולה נוצרה מבשר ציד, כנראה של קופים. הווירוסים ״נוקמים״ את נקמת החיות הכלואות שאנו סוגרים (בכלובים) ופותחים (בסכינים).

על פי ההרצאה המצורפת, שחובה לצפות בה, המשוואה נראית פשוטה: בשר+מטוסים=מגיפה. במכלאות ובלולים הווירוס מתבשל, והתחבורה מפיצה אותו ברחבי העולם. נראה לי שאיש אפילו לא שוקל לשנות את זה, ואם יימצא חיסון או תרופה לקורונה יש להניח שבהקדם יחזור המצב לקדמותו מבחינת טיסות, ומבחינת תעשיית הבשר יש להניח שהוא לא ישתנה כלל. עם כל החיבה להוגי הדעות הסבורים שהאנושות תשתנה בעקבות המצב, יש להעיר שזה לא יכול לקרות מפני שנראה שרוב האנושות לא מבינה כלל מה מקור הבעיה. ואם אחרי השפעת הספרדית יצאנו למלחמת עולם שניה (אם לציין רק דוגמה אחת), מה גורם למישהו לחשוב שהפעם יהיה אחרת?

כרגע כולם עסוקים במניעה שטחית, ובדיעבד. את מקור האש כמעט איש לא מעוניין לכבות. אדרבה, מיליארדי אנשים רוצים את האש. כי האש טעימה לחיכם. מנפנפים קצת את העשן, לא מבינים למה יש עשן, לא שואלים, ומקווים לטוב.

מיליונים מאתנו יושבים בבתים כי מיליוני חיות יושבות בכלובים.

5 תגובות בנושא “על האש. בעניין הקורונה”

 1. ובנוגע לשואת החיות – סרטון אנימציה של Steve Cutts:

  Man – the most dangerous species on earth animation

  אהבתי

 2. תודה דרור, רואה את דבריך, ובכל זאת רואה את הקורונה לא כתולדת רצח תעשייתי של בעלי-חיים אלא כתולדה של הפיכת הרצח בכלל לשלוחה של הממסדים הפוליטיים ושל התאגידים הכלכליים בכך מקום, לשם השגת רווח תפעולי רבעוני. למשל, מוציאים אותי מדעתי, אנשים הדנים כעת בחיי אדם לאור סטטיסטיקות וגראפים, ושוכחים שמאחורי זה עומדים בני אדם אמתיים עם חיים השווים בכל דבר לחייהם. בכלל, אני מאוד אוהב מתמטיקה, אבל איני יכול לשאת מגמה מערבית מאוד — הצורך לכמת ולמדוד כל דבר, ואז להשוות את המספרים, ולהחליט על בסיס כך החלטות. מאחורי זה לא עומד "מסך הבערות" המפורסם של ג'ון רולס (וגם לא מחשבה קנטיאנית או מוסר דאונטולוגי מבוסס חובות), אלא משחק במספרים במקום לדון בדברים עצמם. לפעמים אולפני טלוויזיה או עיתונים נדמים לי כקזינו בווגאס שבו יושבים מומחים ומהמרים על יד השולחן (תמיד על בסיס סטטיסטיקות) ואני לא רואה בכך שום דבר תבוני.

  אהבתי

  1. כן, הדברים באים ביחד. לא ייתכן קטל המוני מאורגן בלי מנגנון וכוונת רווח.

   אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: