בתוך כך

הנה ציטוט מתוך ידיעה מ"הארץ היום". ההדגשות שלי:

 

לראשונה מאז כניסתו לתוקף של הסכם הרגיעה עם חמאס בשבוע שעבר, נורו היום (שלישי) אחר הצהריים ארבע רקטות קסאם לעבר שדרות. שני בני אדם נפצעו באורח קל ושניים נוספים מוגדרים כנפגעי חרדה. נזק נגרם לבית נטוש בעיר.

היום לפנות בוקר נחתה פצצת מרגמה בשטח פתוח באזור הנגב המערבי. לא דווח על נפגעים או נזק.

בתוך כך, הרג הלילה כוח צה"ל שני חמושים פלשתינאים בשכונת רפידיה שבשכם. אחד ההרוגים היה פעיל בג'יהאד האיסלמי והשני נחשב כפעיל בחמאס. האירוע התרחש סמוך לאוניברסיטת א-נאג'ח בעיר, שם התגוררו השניים.

שאלת תם: מה משמעות המילים "בתוך כך"?

משמעות פשוטה, בעברית?

על פי ההקשר של הידיעה, "בתוך כך" משמעו "לפני כן". 

 

 

 

10 תגובות בנושא “בתוך כך”

 1. עורך אחד – לא חשוב מאיזה עיתון – אמר פעם ש"בתוך כך" פירושו "בעניין אחר, שבעצם ראוי לידיעה נפרדת".

  אהבתי

 2. בדרך כלל כשמופיע "בתוך כך" או דומיו, יש לשער כי העורך הוא מבית היוצר של גל"צ שהכניסו לשפה העברית כל מיני תוספות מיותרות הנשמעות כנראה נפלא (לדעת קברניטי התחנה ושדרניה) בעת דיבור שוטף, רהוט (כביכול) וחסר תכלית ותוכן (למעשה).
  הגל"צניקים האלה "נשפכו" לאחר מכן (או בתוך כך ואגב כך) לחדרי החדשות (דסק/ים) של העיתונים היומיים.
  בתוך כך התחלנו לקבל את העריכה ההזויה שלהם…
  מה חבל!

  אהבתי

 3. משנים את סדר המשפטים בתקווה שהקוראים לא ישימו לב, שקודם אנחנו הרגנו את החמושים ואחר כך נורו הפצצה והרקטות, אבל מצד שני זה לא כל כך אופייני ל"הארץ", ככה שאני מתלבטת האם זה נעשה במכוון או בהסח הדעת.ואם במכוון אז מי אמר למי ובאילו נסיבות ולמה.

  אהבתי

 4. בשנות השישים הרחוקות התבדחנו על מפלגה 'סוציאליסטית' בשם מפ"מ ( 'שמאל ציוני' שהשתתף כמעט תמיד בקואליציות לא שמאליות במיוחד ) שהיא " מפלגת התוך". ההצהרות הרשמיות שלה היו בנוסח : "אנו מגנים בתוקף את ה….[נישול, פרובוקציה, פעולת-גמול וכיו"ב …] תוך תמיכה בזכותה של […] ל… וגו'. כמעט חצי-מאה עברה מאז תוך אי-שינוי במצבו של ה'תוך' – אותה גברת ב(אי) שינוי אדרת

  אהבתי

 5. כשהמדווחים כבר אינם מנסים אפילו לתאר רצף התרחשויות בעל הגיון פנימי (כי זה מסוכן מדי, פוליטי מדי), הם נוקטים לשון מעורפלת, אנטי-אינפורמטיבית.
  זה התחיל כבר מזמן בגל"צ וזלג לכל עבר – למשל הדיווחים בלשון הווה בלבד, שמדבירים את ההיגיון הפנימי של מה שקדם ומה שגרם וכולי. הכול קורה פתאום, ללא סיבה, בתוך כאוס שלא ניתן להבינו (או מסוכן מדי, או מייאש מדי להבינו).

  אהבתי

 6. בתוך כך הוא בעצם בתוך "כך" כלומר – הרב כהנא צדק
  ובתוך כך אנחנו ממשיכים הלאה כאילו כלום

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: