עולם קטן: הודעה על ספר חדש

עיצוב הכריכה: מדלן כהן

אני שמח להודיע על צאתו של ספר חדש בשם "עולם קטן" בהוצאת "בבל" שעניינו חרקים בספרות ובעולם. הוא מעין המשך לספר "לטובת הציפורים" אם כי נראה לי שהוא שונה, לפחות מבחינה זו שאל החרקים יכולתי להתקרב פיזית וגם רגשית יותר מאל הציפורים. הגם שציפורים קרובות יותר ללב רוב בני האדם, הן נראות לרוב מרחוק (לכן אנו זקוקים למשקפת צפרים). לעומת זאת נוכל להתקרב לחרקים רבים עד מרחק של סנטימטרים ספורים ולפעמים הם אף יבואו אלינו וייגעו בנו. לפני כמה ימים, ביום שבו הודפס הספר, פגשתי גמל שלמה ענקי בחדר המדרגות של הורי בנתניה, והוא עלה על אצבעי כמו הודי על פיל, וכך ירדנו לנו במדרגות, הפיל והגמל, עד שהגענו לגינה ונפרדנו. עם ציפור זה לא היה יכול לקרות.

פרטים נוספים בקישור.

בהזדמנות זאת אודה לעורכת הספר, יפעת שחם, ליועצת המדעית ד"ר נטע דורצ'ין ולא/נשי הוצאת בבל. הספר הוא ספר שני בסדרה חדשה בשם "אנימה מונדי" שעורכת מור קדישזון.

לפני כמה שבועות הצגתי בזום של בית עגנון את הספר, והקלטת השיחה נמצאת כאן. חדי העין יבחינו שעיצוב כריכת הספר המוצג בזום השתנה ברגע האחרון.

רקבן מפוספס (זבוב). תצלום: ד"ב

11 תגובות בנושא “עולם קטן: הודעה על ספר חדש”

 1. בשעה טובה דרור
  לילך (פלד-צ׳רני)

  בתאריך יום ו׳, 17 בדצמ׳ 2021 ב-23:32 מאת מתחת לשולחן :

  > דרור בורשטיין posted: " עיצוב הכריכה: מדלן כהן אני שמח להודיע על הופעתו
  > הקרובה של ספר חדש בהוצאת בבל ושמו "עולם קטן". הספר עוסק בחרקים כפי שהם
  > מופיעים בספרות העברית והכללית ומתאר גם כמה מפגשים עם חרקים מחוץ לספרות,
  > בעולם הגדול. הוא מעין המשך לספר "לטובת הציפורים" אם כי "
  >

  אהבתי

 2. ברכות, דרור! נשמע מרתק. אני מניח שנגעתי גם ב"נמלים" של אורפז ולא רק ב"בוא אלי פרפר נחמד".

  אהבתי

 3. תודה לכם. מוקי, את "פרפר נחמד" לא הכנסתי, וגם לא את הסיפור של אורפז. אני ממש לא אוהב את הסיפור הזה. בעיני הסימבוליזם בסיפור זה מאולץ ומגושם והנמלים הם יותר סמל מחרק של ממש. מסיבה דומה גם לא התייחסתי בספר ל"גלגול" של קפקא.

  אהבתי

 4. ממליצה בחום לאוהבי ספרות וטבע, ספר שמביא קטעי פרוזה מהארץ ומהעולם על חרקים שונים מוכרים יותר או פחות, אם זה הפרפר, או הציקדה, כפי שדרור בורשטיין מזכיר, בפרק על הציקדות שהן "קול הקיץ". ישנם גם אזכורים וציטוטים מהתנ"ך , קטעי שירה, למשל של בילאיק שכתב על הצרצר, "התדע מאין נחלתי את שירי". כל זה מתוך אהבה גדולה לטבע, עם תקווה שהאדם ילמד להעריך ולשמר את הטבע. הרי מה אנו בלעדיו? הסופר כותב מתוך כבוד גדול על החיות הקטנות ברגישות רבה..כחובבת צילום, כולל צילום חרקים התחברתי "לעולם קטן". כשרואים בחוץ יצור מופלא כמו המקלון, שבקושי אפשר להבחין בו כי הוא נראה כמו זרד, כך בצורה פואטית כותב המחבר, על המקלון ועוד חרקים, משאירה לכם לגלות מהם שאר החרקים. תודה לך על הספר הנפלא. פנינה לספרות והתרבות בישראל

  אהבתי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: